1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Dziękujemy służbie liturgicznej i panu organiście, dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiatki, dziękujemy panom, którzy przywieźli brzózki i rozstawili je w kościele i na trasie. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy przystroili kościół i przygotowali ołtarze. Dziękujemy także za liczny udział w procesji.
  2. Przez oktawę Bożego Ciała (do piątku włącznie) w łączności z nabożeństwami czerwcowymi procesje eucharystyczne dokoła kościoła.
  3. W czwartek po procesji odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków.
  4. Dzisiaj, tj. w 1. niedzielę czerwca, zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Kolekta przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  5. W czwartek, 6 czerwca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Nabożeństwo czerwcowe.
  6. W piątek 7 czerwca w amfiteatrze Fosa Miejska w Chojnicach (w przypadku niepogody w Bazylice Mniejszej) odbędzie się XXV Przegląd piosenki religijnej „CREDO-2024”. Szczegóły na plakacie.
  7. Także w Piątek, 7 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Je-zusa. Msze Święte o godz.: 8.30 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia przypada także I Piątek Miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną, o godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  8. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Jest to dru-gie Patronalne Święto naszego Zgromadzenia. W sobotę po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Parafia Ścięcia Św. Jana Chrzciciela zaprasza w niedzielę 9 czerwca na uroczystości związane z 50. rocznicą śmierci ks. prałata Arkadiusza Lissa, pierwszego po II wojnie światowej proboszcza Chojnic w latach 1947 – 1974. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. za śp. ks. prałata w Bazylice o godz. 14.00.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”