1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła. Apostołowie umocnieni darami Ducha Świętego zaczęli wówczas odważnie głosić Jezusa zmartwychwstałego. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Jednak zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Spowiedzi i Komunii Świętej. Wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Świętej.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest także świętem patronalnym naszego Zgromadzenia. W tym roku mija 321 lat od założenia Zgromadzenia Ducha Świętego.
  3. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Tego dnia Msze Święte zgodnie z porządkiem codziennym.
  4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W piątek 24 maja obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia świętujemy również Dzień Matki.
  8. W kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proponowana trasa procesji Pomorska, Czynu Zbrojnego Kolejarzy, Jagiellończyka, Błękitnej Armii, Wojska Polskiego do placu przy Orliku. Prosimy o zgłaszanie gotowości budowania ołtarzy lub jakiejkolwiek chęci pomocy w przy-gotowaniu procesji.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Regina Łangowska, lat 91, z ul Prochowej
  10. W sobotę po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”