1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  2. Msza Święta ku czci pomordowanych w Dolinie Śmierci, w intencji Ojczyzny oraz z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021, pod przewodnictwem bpa Arkadiusza Okroja, odbędzie się 1 września o godz. 17.00, w kościele Chrystusa Miłosiernego.
  3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  4. W I czwartek, 3 września, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W I Piątek, 4 września, od godz. 8.30 odwiedzimy chorych po domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  6. W sobotę różaniec odmawia VII Róża. Po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszym Sakramentu. Także codziennie rano, w dni powszednie, przed Mszą Świętą (godz. 7.00 – 8.30) możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę, 6 września, w czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych.
  8. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”