W środę 28 lutego o godz. 11.00 obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci bł. Ojca Daniela. Sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Marek Walkusz. Wśród koncelebransów byli też dwaj nasi współbracia Afrykanie: o. Cletus z Nigerii i o. Odille z Madagaskaru. Kaznodzieja nawiązując do faktów z życia bł. Daniela odniósł się też do sytuacji w kwestii powołań. W Europie w naszym zgromadzeniu, jak i w innych zakonach i diecezjach powołań jest coraz mniej. Natomiast w Afryce, zwłaszcza w Nigerii powołań jest mnóstwo. Może więc kolejna wiosna, odnowa kościoła nadejdzie tym razem z południa. Być może niebawem w naszych domach i parafiach będą pracować kapłani pochodzący z czarnego lądu.
Informacje bieżące
W SZKOLE JEZUSA – KATECHEZY NIEDZIELNE
JEZUS UZDRAWIA – Doświadczyć bliskości Boga … 14.06.2026 R. „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.Ewangelia według św. Mateusza 28, 20. Pan Jezus wstępując do nieba, zapewnia nas, że Dowiedz się więcej…















