1. Dzisiaj wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy opłatki wigilijne, którymi dzielić się będziemy, składając sobie życzenia, podczas Wigilijnej Wieczerzy.
 2. Rozpoczyna się akcja CARITAS POLSKA Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec wigilijnych zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom dotkniętych głodem, ubóstwem lub przemocą. Cena dużej świecy wynosi – 15 zł, małej – 9 zł. Płomień świecy w liturgii oznacza światło Chrystusa. Zaś płonąca świeca wigilijna to także ciepło naszego serca, którym potrafimy się dzielić z potrzebującymi.
 3. Można także nabyć kalendarze diecezjalne na rok 2021, wydane przez Wydawnictwo Bernardinum. Cena dużego kalendarza: – 12 zł, małego: – 7 zł.
 4. Msze Święte Roratnie ku czci Matki Bożej w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00. Na roraty przynosimy świece, a dzieci lampiony. Ze względu na roraty, w okresie adwentu nie będzie codziennych porannych adoracji.
 5. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w internetowych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się pod hasłem „Życiowe rekolekcje”. Nauki będą publikowane w terminie 29 listopada – 2 grudnia na stronach internetowych: nacalyswiat.pl, diecezja-pelplin.pl i radioglos.pl oraz na kanale YouTube „Na cały Świat”.
 6. W I czwartek miesiąca, 3 grudnia, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W I Piątek miesiąca, 4 grudnia, od 17.30 okazja do spowiedzi. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną, tylko na życzenie.
 8. W zakrystii można odebrać nowy numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
 9. W sobotę różaniec odmawia IV Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 10. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kościołach do 27 grudnia jedna osoba powinna przypadać na 15 m2 powierzchni, z zachowaniem odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W naszym wypadku daje to liczbę 26 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Bardzo prosimy o rozproszenie się po całym kościele, a nie skupianie się tylko w wybranych miejscach.
 11. W tym tygodniu na roratach są jeszcze wolne intencje mszalne.
 12. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”