1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Uczyńmy wszystko, by ten święty czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.
  2. II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę, 25 lutego, zbiórka ofiar do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad Gentes.
  3. W przyszłą środę 28 lutego będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii bł. Ojca Daniela Brottier. Sumę odpustową o godz. 11.00 będzie sprawował i Słowo Boże wygłosi o. Marek Walkusz.
  4. W czwartek, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) lub też o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE. Kazania Pasyjne w podczas Gorzkich Żali głosi ks. Mateusz Liedtke, wikariusz parafii MB Fatimskiej. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna” Caritas Diecezji Pelplińskiej przysyła skarbonki. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei. Skarbonki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  7. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych.
  8. Można odbierać kolejny numer Pielgrzyma.
  9. W sobotę różaniec odmawia VI Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja najświętszego Sakramentu.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”