1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez praktyki pokutne i modlitwę. Uczyńmy wszystko, by doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.
  2. II Niedziela Wielkiego Postu jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę, 28 lutego, zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad Gentes. Bóg zapłać za składane ofiary. W tym roku modlitwom w intencji misjonarzy towarzyszy hasło: „Żyjmy Eucharystią”.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano (po Mszy świętej) lub o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W czwartek 25 lutego, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. Zachęcamy do zabierania skarbonek wielkopostnych Caritasu, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  6. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
  7. W ramach świętowania stulecia obecności Zgromadzenia Ducha Świętego w Polsce, wraz z odpustem bł. O. Daniela Brottier będziemy przeżywali Stację Jubileuszową. Zapraszamy w sobotę 27 lutego o godz. 11.00 na Mszę Świętą odpustową i wspólne świętowanie 100-lecia obecności Zgromadzenia w Polsce.
  8. W sobotę różaniec prowadzi VI Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  9. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Maria Muszyńska, lat 70, śp. Roman Cziszewski, lat 82, oraz śp. Wanda Kosna, lat 85, mama Prezes Caritas Parafialnej Ewy Pyszki.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”