1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przedstawia słuchaczom prawdę o Królestwie Bożym na przykładzie nasionka wrzuconego w ziemię oraz ziarnka gorczycy. Nieuchwytny dla ludzkiego oka proces wzrostu rośliny jest działaniem opatrzności Bożej. Podobnie Królestwo Boże rozwija się dzięki ukrytym siłom Ducha Świętego, który daje wszelki wzrost.
 2. Codziennie przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17.30, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3 W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Czerwcowe, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji.
  4 Można odbierać zdjęcia i filmy z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
  5 W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji, Wydział Duszpasterski zachęca w dniu jej święta, 27 czerwca (czwartek) do nawiedzenia kościołów Diecezji Pelplińskiej, w których obchodzony jest tego dnia odpust. Będzie to miało formę pieszych pielgrzymek organizowanych dla poszczególnych dekanatów. Dla naszego dekanatu tym miejscem będzie Żalno. Zachęcamy zatem do udziału w pielgrzymce, która wyruszy z parafii Nowa Cerkiew k. Chojnic o godz. 16.30. Msza święta w Żalnie będzie sprawowana o godz. 20.00. Można na Mszę świętą dojechać samochodem, aby zabrać pielgrzymów do domu.
  6 W bieżącym tygodniu w liturgii patronują nam:
  • W poniedziałek (17 czerwca) – św. Brat Albert Chmielowski, opiekun ubogich i bezdomnych.
  • W piątek (21 czerwca) – św. Alojzy Gonzaga, zakonnik
  7 W sobotę po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8 W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Pestka, lat 91,
  z ul. K. Jagiellończyka.
  9 Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”