1. Dzisiaj rozpoczynamy 59. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Polska silna wiarą i trzeźwością”.
2. Na apel Przewodniczącego KEP i Caritas Polska, włączając się w akcję pomocy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy, w kościołach w Polsce przeprowadzona ma być zbiórka pieniężna na rzecz Ukrainy. W niektórych diecezjach zbiórka taka miała już miejsce. My przeprowadzimy ją w I Niedzielę Wielkiego Postu 22 lutego po Mszach Świętych.
3. 18 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczynając WIELKI POST posypujemy nasze głowy popiołem na znak pokuty. Katolików, którzy ukończyli 14 rok życia, obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast od 18 do 60 r. życia, obowiązuje także post ilościowy (ścisły), polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych i ograniczeniu ilości posiłków do trzech (w tym jeden do syta). Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8.30, 16.00 i 18.00.
4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
5. W czwartek, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 różaniec misyjny, a następnie Msza św. o godz. 18.00 w intencji Misji katolickich.
6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) oraz o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kazania pasyjne w czasie Gorzkich Żali będzie w tym roku głosił ks. Zbigniew Gełdon z parafii M.B. Królowej Polski.
7. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 20 lutego 2026 r. Kościół w Polsce obchodzi dzień modlitwy i solidarności z osobami skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. Biskup Pelpliński wyznaczył bazyliki mniejsze w diecezji jako centra modlitwy w tej intencji. Są to Bazylika Katedralna w Pelplinie oraz Bazyliki w Chojnicach i Koronowie
8. Można odbierać kolejny numer Pielgrzyma.
9. W sobotę różaniec odmawia VII Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja najświętszego Sakramentu.
10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”
Kategorie: Ogłoszenia duszpasterskie