1. Rozpoczynamy 24. Tydzień św. Krzysztofa, który potrwa do 30 lipca pod hasłem „Z kościołem na misyjnych drogach”. Zachęcamy do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, mającej na celu sfinansowanie zakupu pojazdów na misjach. Więcej informacji na stronie www.miva.pl. Dzisiejszej niedzieli poświęcenie pojazdów na parkingu po każdej Mszy świętej.
  2. Dzisiaj przypada także ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy dzień dziadków i osób starszych, który jest obchodzony w niedzielę najbliższą wspomnieniu Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP
  3. 3. We wtorek, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba Apostoła, który wraz ze św. Krzysztofem jest patronem kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Podczas adoracji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. W poniedziałek 31 lipca, po Mszy świętej, która będzie sprawowana o godz. 7.00 w Bazylice wyruszy na pątniczy szlak pielgrzymkowa grupa chojnicka.
  6. Osoby pragnące udzielić gościny pielgrzymom z Grupy Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, prosimy o kontakt z biurem parafialnym Bazyliki. Pielgrzymi przybędą do Chojnic w poniedziałek 31 lipca.
  7. Można odbierać kolejny numer Pielgrzyma.
  8. W sobotę różaniec prowadzi I Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”