1. Jutro po Mszy świętej o godz. 7.00, której będzie przewodniczył w Bazylice Biskup Diecezjalny, wyruszy z Chojnic Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która dotrze do celu 13 sierpnia. Podczas trwania pielgrzymki w Bazylice o godzinie 21.00 będzie odbywał się Apel Jasnogórski.
  2. Od 1 do 6 sierpnia wtorku do niedzieli pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”, będą trwały Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Szczegóły na plakacie.
  3. Jak co roku sierpień w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy w tym miesiącu do zachowania abstynencji i do modlitwy w intencji Ojczyzny.
  4. We wtorek po południu i w środę przez cały dzień istnieje możliwość uzyskania odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwy Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.
  5. W I czwartek, 3 sierpnia, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W I Piątek, 4 sierpnia, od 17.30 okazja do spowiedzi.
  7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienia Pańskiego. Ma ono przypominać chrześcijanom, że ich celem jest zmartwychwstanie i życie wieczne.
  8. W sobotę różaniec prowadzi II Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. KOMUNIKAT BISKUPA PELPLIŃSKIEGO: Siostry i Bracia, Drodzy Bracia Kapłani. W 780 rocznicę powstania diecezji chełmińskiej, zwanej obecnie pelplińską, chcę podzielić się z Wami radością, że na prośbę moją oraz wielu kapłanów i wiernych naszej diecezji, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – na mocy uprawnień nadanych jej przez Papieża Franciszka – wyraziła zgodę, aby Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy była główną patronką naszej diecezji, a św. Wawrzyniec – diakon i męczennik patronem drugorzędnym ze wszystkimi prawami oraz liturgicznymi przywilejami z tego faktu wynikającymi. Prośmy, aby Maryja nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych, byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi. Wasz Biskup Ryszard. – Pelplin, 28 lipca 2023 r. –
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”