1. W poniedziałek 14 sierpnia obchodzimy Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  2. We wtorek 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu zgodnie z porządkiem niedzielnym. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce uroczystość ta obchodzona jest jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego też zgodnie z polską tradycją na za-kończenie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy zioła i kwiaty.
  3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku i obchodzimy Dzień Wojska Polskiego.
  4. Kościół w Polsce ustanowił 15 sierpnia br. Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy zatem modlić się za poszkodowanych w Słowenii, a po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc powodzianom.
  5. W czwartek 17 sierpnia obchodzimy wspomnienie Św. Jacka Odrowąża Kapłana.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Różaniec Misyjny, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji.
  7. W sobotę różaniec prowadzi IV Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii przedstawiciela Ruchu Osób Niepełnosprawnych. Zabierze on krótko głos po ogłoszeniach parafialnych. Będzie miał do zaproponowania Pismo Osób Sprawnych Inaczej i figury aniołków robionych przez chore dzieci.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”