1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Dlatego w każdej Eucharystii odkrywajmy na nowo miłość Boga, który staje się dla nas pokarmem na drogę do wieczności.
  2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościołach błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu, dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Święte w Uroczystość Objawienia Pańskiego będą sprawowane wg porządku niedzielnego, a kolekta przeznaczona jest na cele misyjne.
  3. Powróciliśmy do zwyczaju codziennych porannych adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie, przed Mszą Świętą (godz. 7.00 – 8.30).
  4. W I czwartek miesiąca, 7 stycznia, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, chociaż kolędy i pastorałki tradycyjnie śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego tj. do 2 lutego.
  6. W sobotę różaniec prowadzi IX Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  7. Tegoroczne wizyty duszpasterskie, zwane kolędami nie będą miały tradycyjnej formy. W poszczególne dni wierni wyznaczonych ulic parafii zaproszeni będą na Mszę Świętą w kościele sprawowaną w ich intencji. Prosimy o przynoszenie wody, którą pobłogosławimy podczas liturgii. Po Mszy świętej będzie można zabrać tekst modlitwy kolędowej. Po powrocie do domu prosimy pokropić mieszkanie odmawiając modlitwę błogosławieństwa domu i śpiewając kolędy. Msze Święte Kolędowe rozpoczniemy w poniedziałek 11 stycznia 2021 roku. Będą one sprawowane o godz. 18.00. Plan wywieszony jest w gablocie i na stronie www.duchacze-chojnice.pl.
  8. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”