1. Każdego roku w drugą Niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o Przemienieniu Chrystusa. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa, by umacniać nas w wierze.
  2. Dzisiejsza, 2 Niedziela Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce jest obchodzona jako Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego po Mszach Świętych – zbiórka ofiar do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad Gentes.
  3. W poniedziałek, 26 lutego, prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed odpustem bł. Daniela Brottier.
  4. W środę, 28 lutego, przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii bł. Ojca Daniela Brottier. Sumę odpustową o godz. 11.00 będzie sprawo-wał i Słowo Boże wygłosi o. Marek Walkusz.
  5. W czwartek, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W I Piątek, 1 marca, od godz. 8.00 odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) lub też o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE. Kazania Pasyjne w podczas Gorzkich Żali głosi ks. Mateusz Liedtke, wikariusz parafii MB Fatimskiej.
  8. Od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, 10 marca, do środy 13 marca w naszej parafii od-będą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi ks. Sławomir Serkowski. Podczas rekolekcji Msze Święte będą sprawowane zgodnie tradycyjnym porządkiem. Rozważania będą nawiązywać do Tematu roku duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  9. W sobotę różaniec odmawia VII Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”