1. Przed nami ostatnie dni sierpnia. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Starajmy się wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich.
  2. We wtorek 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to Święto patronalne Chojnickiej Bazyliki. Suma odpustowa w Bazylice o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Jerzego Soboty.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  4. W I Piątek miesiąca, 1 września, od godz. 8.30 odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  5. W piątek kandydaci do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej zgromadzą się na wieczornej Mszy Świętej, a po Mszy świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  6. Także w piątek przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o ofiarach tego wojennego kataklizmu. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  7. Zapraszamy na „X Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2023” do Kościoła Gimnazjalnego. Trzeci koncert finałowy odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia o godz. 20:00 w wykonaniu: Marii Hilla – sopran i Karola Hilla – organy.
  8. W bieżącym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji Mszy Świętych.
  9. W sobotę różaniec prowadzi VI Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”