1. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, który pod hasłem: „Budujmy więzi”, będzie trwał do soboty 19 września.
  2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Zbawiciela, ale także znakiem nadziei zmartwychwstania.
  3. Następnego dnia, 15 września, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  4. W czwartek, 17 września, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 Różaniec misyjny, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji. Tego dnia, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie Ojczyzny, zwłaszcza na Wschodzie.
  5. W piątek 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
  6. W sobotę różaniec odmawia IX Róża. Po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W dniach 15 – 19 września br., w domu prowincjalnym w Bydgoszczy odbędzie się XVI Kapituła Prowincjalna naszego Zgromadzenia, która podsumuje minione 3 lata i dokona wyboru nowego Prowincjała.
  8. W przyszłą niedzielę 20 września, po Mszy św. o godz. 10.00 – spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”