1. Dzisiaj, 17 września, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę przypada dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na wschodzie.
 2. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:
  • 18 IX (poniedziałek) – św. Stanisław Kostka, jezuita, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
  • 21 IX (czwartek) – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, przed nawróceniem celnik, stał się Chrystusowym uczniem i autorem Ewangelii.
  • 23 IX (sobota) – św. ojciec Pio, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii.
 3. Stowarzyszenie Muzyka liturgiczna zaprasza na II edycję wokalnych warsztatów muzyki liturgicznej „Ars Canendi”. Wydarzenie odbędzie się przy parafii MB Fatimskiej w dniach 6 – 8 października i kierowane jest do wszystkich powyżej 12 roku życia. Szczegóły na stronie muzykaliturgiczna.pl i na plakacie.
 4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Różaniec Misyjny, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji.
 5. W najbliższy piątek 22 września kandydaci do bierzmowania (II rocznik) zgromadzą się na wieczornej Mszy Świętej. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie połączone z zaliczeniem I roku formacji.
 6. Można odbierać kolejny numer Pielgrzyma.
 7. W sobotę różaniec prowadzi IX Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Krymkowski, lat 68, z ul. Batalionów Chłopskich.
 9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”