1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na apel Prezydium KEP i Biskupa Diecezjalnego po Mszach świętych przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na rzecz uchodźców poszkodowanych w pożarze obozowiska na greckiej wyspie Lesbos.
  2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Aniołowie są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią.
  3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. W I czwartek miesiąca, 1 października, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W I Piątek, 2 października, od godz. 8.30 odwiedzimy chorych po domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  6. W sobotę po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Biskup Diecezjalny przypomina, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kościołach i kaplicach należy ciągle używać maseczek i zachować dystans.
  8. W niedzielę 11 października odbędzie się w naszej parafii, przełożona z 16 marca, kanoniczna wizytacja duszpasterska. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Arkadiusza Okroja będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału i prosimy o modlitwę w intencji parafii.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”