1. Dzisiaj obchodzimy 22. Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający edukację uzdolnionych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.
  2. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych oraz refleksji nad tajemnicą śmierci. Wypominki za zmarłych można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę 23.10. 2022 r. w dekanacie chojnickim będą rozprowadzane znicze-cegiełki na rzecz hospicjum w cenie 5 zł.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy także Tydzień Misyjny pod hasłem: Będziecie moimi świadkami.
  5. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Różaniec i wieczorną Mszę świętą tego dnia ofiarujemy w intencji misji. Podczas adoracji możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
  6. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
  7. Kandydatów do bierzmowania z klas 8., jak i ubiegłoroczną grupę z klas 1. po-nadpodstawowych zapraszamy na rekolekcje kerygmatyczne GPS. Tym razem odbędą się one w Lichnowach 28 i 29 października (piątek i sobota). Początek w piątek o godz. 17.30 w szkole w Lichnowach, zakończenie w sobotę ok. godz. 15.30. Zgoda rodziców na udział w rekolekcjach do pobrania w zakrystii. Obecność obowiązkowa!
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Kazimierz Szmagliński, lat 81, z ul. Pomorskiej; śp. Jerzy Malczewski, lat 75, z ul. Kazimierza Jagiellończyka; śp. Maria Bocian, lat 95, z ul. Brzozowej.
  9. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”