1. Od dzisiejszej niedzieli do środy 23 marca w naszej parafii odbywają się rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Józef Grzywacz – redemptorysta z Tuchowa. W czasie rekolekcji Msze Święte wg normalnego porządku. Składka zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest dla o. rekolekcjonisty. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie. We wtorek o godz. 19.00 przewidziane jest spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Na to spotkanie przyjdą obydwie grupy.
  2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Pelplinie.
  3. Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. W związku z tym poszczególne parafie są proszone o wypełnienie specjalnie w tym celu przygotowanych kartonów ściśle określonymi produktami (ich lista wywieszona jest w gablocie). Paczka ma pomóc przetrwać jednej rodzinie przez tydzień. Prosimy drogich parafian o łaskawe włączenie się w zbiórkę tych produktów.
  4. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W piątek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia – odbędzie się w Chojnicach XIX „Marsz dla Życia”. Rozpocznie się on w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 16.00 nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciw ludzkiemu życiu i duchową adopcją dziecka poczętego, a zakończy Mszą świętą w kościele gimnazjalnym o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
  6. Na stoliku wyłożone są tzw. skarbonki miłosierdzia, z których datki będą tym razem przeznaczone na pomoc Ukrainie.
  7. W sobotę różaniec poprowadzi III Róża, a po wieczornej Mszy świętej całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  8. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
  9. W przyszłą niedzielę, 27 marca, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie z rodzicami.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”