1. Wielki Post to czas nawrócenia i przemiany życia oraz skierowania uwagi na Boga, aby nie zaniedbać tego, co istotne dla naszej wiary i życia duchowego.
 2. W przyszłą niedzielę, 14 marca, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie świec i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie z rodzicami.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) lub o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE.
 4. W dniach od 10 do 18 marca 2021 r. po Mszach Świętych będziemy odmawiać nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa.
 5. W czwartek 11 marca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. Zachęcamy do zabierania skarbonek wielkopostnych Caritasu, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 7. Informujemy, że od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. w dniach 14-17 marca odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Maciej Sierzputowski.
 8. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”.
 9. Rektorat WSD w Pelplinie uprzejmie przypomina, że decyzją Biskupa Pelplińskiego, niedziela 21 marca 2021 r., jest dniem powołań w diecezji. Jest to również dzień kolekty przeznaczonej w całości na potrzeby seminarium.
 10. Ze względu na pandemię nie będzie specjalnej spowiedzi wielkopostnej z udziałem obcych kapłanów. Z sakramentu pokuty prosimy korzystać pół godziny przed Mszami świętymi.
 11. W sobotę 13 marca, o godz. 17.30 Różaniec Fatimski, w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 12. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”