1. W III niedzielę zwykłą, wraz z Kościołem powszechnym przeżywamy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami.
  2. Zgodnie z wolą Konferencji Episkopatu Polski i zarządzeniem Biskupa Pelplińskiego dzisiejsza niedziela jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w poniedziałek 25 stycznia Świętem Nawrócenia Św. Pawła. Ten gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwotnego Kościoła, po swoim nawróceniu został uczniem Chrystusa i apostołem narodów.
  4. W czwartek 28 stycznia, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W sobotę różaniec prowadzi III Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  6. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
  7. Zakończyliśmy msze święte i nabożeństwa kolędowe, które w tym roku z powodu pandemii zastąpiły tradycyjne wizyty duszpasterskie. Dziękujemy za udział, wspólną modlitwę i składane ofiary.
  8. W sobotę 30 stycznia, o godzinie 16.30, zapraszamy na godzinę wspólnego śpiewania kolęd (tradycyjnego kolędowania). Prosimy o przyniesienie ze sobą śpiewników z tekstami kolęd.
  9. W bieżącym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”