1. Od dzisiejszej Niedzieli do środy 17 marca odbywają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Maciej Sierzputowski. W czasie rekolekcji Msze Święte w normalnym porządku. Składka zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest na nasze seminarium i potrzeby formacji. Od poniedziałku do środy, od godz.: 17.00-18.00, możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
  2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.00 – poświęcenie świec i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie z rodzicami.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) lub o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE.
  4. W dniach od 10 do 18 marca 2021 r. po Mszach Świętych odmawiamy nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa.
  5. We wtorek 16 marca, w parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela, (Bazylika) zakończy się kilkakrotnie przekładana wizytacja w dekanacie chojnickim. Na godzinę 16.00 do kościoła gimnazjalnego, na spotkanie z biskupem, modlitwę i błogosławieństwo proszone są kobiety w stanie błogosławionym. (Kościół jest ogrzewany).
  6. W czwartek 18 marca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  7. W piątek 19 marca, ze względu na Uroczystość Św. Józefa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.
  8. W związku z powyższym w niedzielę, 21 marca, w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00, zawierzenie rodzin opiece św. Józefa. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona w całości na potrzeby WSD w Pelplinie.
  9. Ze względu na pandemię nie będzie specjalnej spowiedzi wielkopostnej z udziałem obcych kapłanów. Z sakramentu pokuty prosimy korzystać pół godziny przed Mszami świętymi.
  10. W sobotę różaniec prowadzi VIII Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  11. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”