1. Dzisiejsza ewangeliczna przypowieść o winnym krzewie przypomina nam, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie.
  2. W środę rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  3. Ze względu na przypadającą w I Piątek uroczystość MB Królowej Polski. Tym razem wyjątkowo w czwartek od godz. 8.00 odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną
  4. W czwartek, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu, a zarazem Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze Święte zgodnie z porządkiem niedzielnym. Ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W parafii Matki Bożej Królowej Polski Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył ks. bp Ryszard Kasyna. O godz. 19.30 w małym kościele parafii MBKP odbędzie się premiera koncertu pt. „Historia Maryi” w wykonaniu Zespołu 3+1.
  7. Można odbierać kolejny numer „Pielgrzyma”.
  8. Parafia Ścięcia Św. Jana Chrzciciela zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Chojnic do Wiela na uroczystości odpustowe na Kalwarii Wielewskiej w sobotę 11 maja. Wymarsz o godz. 4:00 spod Bazyliki Chojnickiej. Msza Św. o godz. 13:00. Powrót we własnym zakresie.
  9. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  10. W sobotę różaniec prowadzi V Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”