1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże i skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Zasłonięty krzyż jest elementem oczekiwania i tęsknoty za Niedzielą Zmartwychwstania.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa przypominająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. W Niedzielę Palmową Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na potrzebujących z naszej parafii. O godz. 18.00 przed kościołem MBK Polski rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Chojnic, która zakończy przed Bazyliką. Do udziału w tej drodze krzyżowej zaproszeni są kandydaci do bierzmowania.
  3. Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Chojnicach zaprasza wszystkich rzemieślników i ich rodziny na Mszę Świętą ku czci św. Józefa w intencji rzemieślników. Będzie ona sprawowana 19 marca 2024 r. o godz.: 8.00 w Kościele Parafialnym w Brusach.
  4. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Niedzielę Palmową w Kościerzynie. Wyjazd z parkingu przy parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 11.20. Powrót około godz. 18.30. Koszt 25 zł. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Rafał Kunowski (tel. 574 183 823).
  5. Spowiedź wielkopostna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w naszej parafii w czwartek 21 marca od godz.: 17.00-18.00. Prosimy, by w miarę możliwości nie odkładać sakramentu pojednania na ostatnią chwilę.
  6. Ze względu na spowiedź w ten czwartek wyjątkowo nie będzie adoracji NS w intencji powołań i misyjnego różańca. Natomiast wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji Misji.
  7. Można odbierać kolejny numer Pielgrzyma.
  8. W sobotę różaniec odmawia I Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”