1. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże zasłona ta ma być symbolem żalu i pokuty, ma bardziej koncentrować naszą uwagę na słowach wypowiadanych podczas mszy świętej, oraz budować w nas tęsknotę za Niedzielą Wielkanocną.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa przypominająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. W Niedzielę Palmową Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na potrzebujących z naszej parafii.
 3. „Bardzo prosimy parafian o włączanie się w zbiórkę produktów lub datków pieniężnych na „Paczki dla Ukrainy”. Można je składać na plebanii lub w zakrystii. Do Niedzieli Palmowej chcielibyśmy zakończyć tę zbiórkę.
 4. Ks. Dominik Roczniak z bazyliki organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży do Kościerzyny w niedzielę Palmową. Można się zgłaszać bezpośrednio do ks. Dominika. Kontakt: tel. 795625445; mail.: dominik.jan.roczniak@gmail.com.
 5. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
 7. Na stoliku wyłożone są tzw. skarbonki miłosierdzia, z których datki będą tym razem przeznaczone na pomoc Ukrainie.
 8. Spowiedź wielkopostna z udziałem obcych kapłanów odbędzie się w naszej parafii w czwartek 7 kwietnia w godz. 17.00 – 18.00. Poza tym możliwość spowiedzi przed Mszami Świętymi i w czasie nabożeństw. Prosimy jednak, by w miarę możliwości nie odkładać sakramentu pojednania na ostatnią chwilę.
 9. W sobotę 9 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się w kościele Św. Jadwigi w Chojnicach Msza Św. w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej.
 10. W sobotę różaniec poprowadzi V Róża, a po wieczornej Mszy świętej całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 11. Przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wystawiony koszyk do którego można wkładać prośby i podziękowania do MBNP, które będą odczytane podczas nowenny. Prosimy o czytelny i krótki zapis tych próśb i intencji.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Reca, lat 91, z ul. Kasprzaka
 13. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przy-jaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”