1. Zgodnie z zarządzeniem naszego Biskupa dzisiaj we wszystkich kościołach Diecezji Pelplińskiej, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy zabytkowego kościoła w Kasparusie w Dekanacie Skórzeckim, który spłonął w nocy z 30 na 31 grudnia 2020 r.
 2. Kuria Diecezjalna przypomina, że kolekta z VI niedzieli zwykłej, 14 lutego 2021 r. jest w całości przeznaczona na remont budynków Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 3. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous wzywając do modlitwy i pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się centrum kultu maryjnego we Francji.
 4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W związku z pandemią nie będzie tego dnia w kościele Sakramentu Namaszczenia chorych.
 5. W czwartek 11 lutego, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”.
 7. Można nabyć książkę „Aby odnowić przymierze – wielkopostne rekolekcje w domu”, wydaną przez Bernardinum. Zawiera ona czytania na poszczególne dni Wielkiego Postu, krótkie rozważania i miejsce na osobiste notatki. Książka ma być pomocą w refleksji nad swoim życiem w oparciu o Słowo Boże, ma nam pomóc zobaczyć do czego wzywa nas Bóg by odnowić z nami swoje Przymierze. Cena 12 zł.
 8. W sobotę 13 lutego, o godz. 17.30 Różaniec Fatimski, w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. Caritas prosi o przekazywanie 1% podatku za 2020 rok na Mikołajka, który jest podopiecznym parafialnego zespołu Caritas. Ulotki są wyłożone na stoliku.
 10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”