1. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17.30.
 2. Dzieci, które dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii Świętej będą przychodziły na nabożeństwa majowe i wieczorne Msze Święte do środy 17 maja włącznie. W środę odbiorą pamiątkowe obrazki.
 3. We wtorek 16 maja w liturgii czcimy Św. Andrzeja Bobolę Kapłana i męczennika, patrona Polski. Uroczysta Msza św. w święto św. Andrzeja Boboli, wieńcząca dekanalną nowennę, o godz. 18.00 w Bazylice.
 4. W czwartek, 18 maja, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Majowe, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji.
 5. W najbliższy piątek 19 maja o godz. 16.00. J. E. Ks. Bp. Arkadiusz Okroj udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 6. Od piątku w łączności z Nabożeństwem Majowym odmawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wraz z Maryją i Apostołami chcemy trwać na modlitwie, w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy Zesłania Ducha Świętego.
 7. W przyszłą Niedzielę, 21 maja, obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Jezusa Zmartwychwstałego Apostołom. Po Wniebowstąpieniu Jezus pozostaje z nami w swoim Słowie i w sakramentach.
 8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Chojnic do Wiela na uroczystości odpustowe w Kalwarii Wielewskiej. Pielgrzymka rozpocznie się 20 maja, w sobotę, Mszą św. o godz. 4.45 w kościele gimnazjalnym.
 9. Można odbierać kolejny numer „Pielgrzyma”.
 10. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Domeracki, lat 68, z ul Pomorskiej.
 12. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”