1. 22 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczynając WIELKI POST posypujemy nasze głowy popiołem na znak pokuty. Katolików, którzy ukończyli 14 rok życia, obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast od 18 do 60 r. życia, obowiązuje także post ilościowy (ścisły), polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych i ograniczeniu ilości posiłków do trzech (w tym jeden do syta). Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8.30, 16.00 i 18.00.
  2. W czwartek 23 lutego od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) lub też o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W bieżącym tygodniu są jeszcze wolne Intencje Mszalne
  5. Można odbierać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
  6. W ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna” Caritas Diecezji Pelplińskiej przysłała skarbonki. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zachęcamy do zabierania skarbonek Caritasu, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  7. W sobotę różaniec odmawia VI Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”