1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Dziś Parafialna Caritas rozprowadza palmy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na potrzebujących z naszej parafii. Dziś o 17.15 ostatnie Gorzkie Żale
 2. Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego.
 3. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kościołach jedna osoba powinna przypadać na 20 m2 powierzchni, z zachowaniem odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W naszym wypadku daje to liczbę 20 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Bardzo prosimy o rozproszenie się po całym kościele, a nie skupianie się tylko w wybranych miejscach.
 4. W środę prosimy chętnych o pomoc w świątecznym sprzątaniu kościoła
 5. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się Triduum Paschalne.
  WIELKI CZWARTEK
  • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej (pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa) o godz. 18.00.
  • Po zakończeniu liturgii – możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00,
  (z zachowaniem obostrzeń sanitarnych).
  WIELKI PIĄTEK
  W dniu męki Jezusa Chrystusa nie sprawuje się Najświętszej Ofiary. Wiernych obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie można uzyskać żadnej dyspensy.
  • Godz.: 7.00-18.00 – Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy
  • Godz.: 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego:
  • O godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej,
  • Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 21.00.
  (z zachowaniem obostrzeń sanitarnych).
  WIELKA SOBOTA
  Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, w kościele nie będzie błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Niech „święconka” przybierze charakter liturgii domowej w czasie wielkanocnego śniadania. Tekst modlitwy na poświęcenie pokarmów jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  • Godz.: 7.00-20.00 – Adoracja Pana Jezusa w grobie
  • Godz.: 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 od zapalenia Świecy Paschalnej i Orędzia Paschalnego.
  • Na zakończenie liturgii, nie będzie procesji rezurekcyjnej, tylko błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 6. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godz.: 10.00, 12.00 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku świątecznego.
 7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przed Świętem Miłosierdzia przypadającym w II Niedzielę Wielkanocną. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy o godz. 15.00. Od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego będziemy ją odmawiać po wieczornych Mszach Świętych.
 8. W Wielki Piątek od godz. 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tylko na życzenie.
 9. 1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.
 10. W sytuacji epidemii, w związku z niewielką ilością wiernych obecnych w świątyni, także składki są niewielkie. Dziękujemy parafianom, którzy wspomogli lub zechcieliby, w miarę swoich możliwości, wspomóc funkcjonowanie parafii.
 11. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”