1. „Chrystus zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest”. Pełni radości i nadziei, pozdrawiamy dzisiaj wszystkich słowami tej wielkanocnej pieśni. Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego Zgromadzenia! Z okazji Świąt Wielkanocnych przyjmijcie nasze życzenia: Niech Chrystus Pan udziela wam obficie radości Zmartwychwstania, niech obdarza pełnią nowego życia, którego On sam jest źródłem. Życzymy także, doświadczenia nadziei, miłości, radości i pokoju serca, które są znakiem zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i złym duchem.
 2. Nadal obowiązuje zagrożenie epidemiologiczne. W kościołach jedna osoba powinna przypadać na 20 m2 powierzchni, z zachowaniem odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W naszym wypadku daje to liczbę 20 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Bardzo prosimy o rozproszenie się po całym kościele, a nie skupianie się tylko w wybranych miejscach.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku świątecznego.
 4. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego, złożyli ofiary na kwiaty, sprzątali kościół i w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy organiście, ministrantom, służbie liturgicznej. Za okazane serce i wszelkie dobro niech wam Bóg wynagrodzi.
 5. Od wtorku 6 kwietnia wracamy do zwyczaju codziennych porannych adoracji.
 6. W czwartek, 8 kwietnia, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W najbliższy piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę różaniec prowadzi I Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Koronkę do B.M. odmawiamy w łączności z wieczornymi Mszami świętymi.
 10. W zakrystii można odebrać kolejny, świąteczny numer „Pielgrzyma”.
 11. W minionych dniach odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Stanisław Zakrzewski, l. 66, z ul. Sępoleńskiej, pogrzeb odbył się 30 marca i śp. Anna Urbańska, l. 88, z ul Goedtke, pogrzeb odbędzie się 9 kwietnia.
 12. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”