1. „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. Od pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i udzielał wszelkich potrzebnych darów.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku świątecznego. W drugi dzień świąt zbiórka ofiar do puszek na szkolnictwo katolickie w diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego, złożyli ofiary na kwiaty, sprzątali kościół i w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy panu organiście, ministrantom, służbie liturgicznej. Za okazane serce i wszelkie dobro niech wam Bóg wynagrodzi.
  4. W czwartek, 4 kwietnia, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  5. W I Piątek Miesiąca, 5 kwietnia, ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nie będzie także pierwszopiątkowych odwiedzin chorych. Od 17.30 okazja do spowiedzi.
  6. W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych oraz spotkanie dzieci i rodziców.
  7. Można odbierać kolejny – świąteczny numer Pielgrzyma.
  8. W sobotę różaniec prowadzi II Róża, a po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W II Niedzielę Wielkanocną, 7 kwietnia, przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Nowennę odmawiamy na zakończenie Mszy Św. o godz. 10.00, w pozostałe dni – w łączności z wieczornymi Mszami Świętymi.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”