1. Dzieci, które dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii Świętej będą przychodziły na nabożeństwa majowe i wieczorne Msze Święte do środy 15 maja włącznie. W środę odbiorą pamiątkowe obrazki.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie o godz. 17.30. Od piątku w łączności z Nabożeństwem Majowym odmawiamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. Jutro (13 maja) przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.
 4. Siostry Franciszkanki zapraszają w środę 15 maja o godzinie 16.00 na różaniec i Mszę świętą o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego s. Adelgund Tumińskiej do kaplicy NSPJ przy starym szpitalu.
 5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Majowe, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji. Po Mszy Świętej ostatnia próba i sakrament pojednania dla mających przystąpić w piątek do Sakramentu Bierzmowania.
 6. W najbliższy piątek 17 maja o godz. 16.00. J. E. Ks. Bp. Ryszard Kasyna udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 7. Można odbierać kolejny numer Pielgrzyma.
 8. W bieżącym tygodniu w liturgii patronują nam:
  • We wtorek, 14 maja – św. Maciej, włączony do grona 12 Apostołów po zdradzie Judasza.
  • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita, męczennik, patron naszej ojczyzny.
 9. W sobotę po wieczornej Mszy św. całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”