1. Dzień Pięćdziesiątnicy to moment zwrotny w historii Kościoła. Apostołowie obdarzeni darami Ducha Świętego zaczęli wówczas odważnie głosić Jezusa zmartwychwstałego. Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Wielkanocny. Jednak zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Najświętszej Trójcy.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest także świętem patronalnym naszego Zgromadzenia. W tym roku mija 320 lat od założenia Zgromadzenia Ducha Świętego.
  3. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Tego dnia Msze Święte zgodnie z porządkiem codziennym.
  4. Do środy włącznie o godz. 17.30 Nabożeństwa Majowe. Natomiast od czwartku przez cały czerwiec o 17.30 Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W I Czwartek miesiąca, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  6. W I Piątek miesiąca, 2 czerwca, od godz. 8.30 odwiedziny chorych po domach z posługą sakramentalną. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  7. W Polsce w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Dlatego za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  8. W zakrystii można odbierać kolejny numer Pielgrzyma oraz zdjęcia i filmy z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
  9. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”