1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Uczyńmy wszystko, by ten święty czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem. Dzisiaj zgodnie z prośbą Ks. Biskupa po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie.
  2. We wtorek 28 lutego zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii bł. Ojca Daniela Brottier, z udziałem współbraci z poszczególnych na-szych domów i parafii. Sumę odpustową o godz. 11.00 będzie sprawował i Słowo Boże wygłosi o. Krzysztof Ferenc.
  3. W czwartek 23 lutego od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  4. II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę, 5 marca, zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad Gentes.
  5. Od przyszłej niedzieli 5 marca do środy 8 marca w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o Józef Grzywacz – redemptorysta z Tuchowa. Podczas rekolekcji Msze Święte będą sprawowane zgodnie tradycyjnym porządkiem parafialnym. Temat rekolekcji będzie zgodny z hasłem roku duszpasterskiego: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
  6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ rano po (Mszy świętej) lub też o godz. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE. Kazania pasyjne w czasie Gorzkich Żali głosi ks. Sławomir Serkowski, wikariusz parafii MB Fatimskiej. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).
  8. W ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna” Caritas Diecezji Pelplińskiej przysłała skarbonki. W tym roku nasza jałmużna wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Skarbonki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  9. W sobotę różaniec odmawia VII Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leokadia Karkoszka, lat 85, z ul Prochowej i śp. Jan Szczesny, lat 79, z ul. K. Jagiellończyka.
  11. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”