1. Dzisiaj w kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tym razem zbiórka przeznaczona jest na pomoc Ukrainie.
  2. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Za tydzień, w niedzielę, 20 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Uroczystość ta jest jednocześnie świętem patronalnym naszej parafii. Sumie Odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych wygłosi o. Miro-sław Zabrocki.
  3. Zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w poszczególnych dekanatach naszej diecezji w ostatnią nadzielę roku liturgicznego mają odbywać się Dekanalne Dni Młodzieży. W dekanacie chojnickim spotkanie dla młodzieży odbędzie się w niedzielę 20 listopada w parafii MB Królowej Polski. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14.00. Na spotkanie zaproszona jest młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  4. W czwartek 17 listopada po rannej Mszy świętej prosimy o pomoc w przedodpustowym sprzątaniu kościoła.
  5. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O godz. 17.30 – Różaniec Misyjny, a następnie wieczorna Msza Święta, o godz. 18.00, w intencji Misji. Podczas adoracji możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
  6. Kandydaci do bierzmowania, którzy uczestniczyli w rekolekcjach kerygmatycznych a nie uiścili jeszcze opłaty za posiłek proszeni są o przynoszenie po 10 zł na ten cel.
  7. W zakrystii można odebrać kolejny numer „Pielgrzyma”, a na stoliku przy wyjściu jest wyłożonych kilka dodatkowych egzemplarzy tego numeru.
  8. W sobotę różaniec odmawia IV Róża a po wieczornej Mszy Świętej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół i darczyńców: „Dobry Jezu a nasz Panie …”